Přerovská 68, 779 00 Olomouc 585 316 220 info@manek.cz
Hviezdoslavova 41, 627 00 Brno-Slatina 776 195 303 infobrno@manek.cz
CZ
Zobrazit menu
Zobrazit sortiment
Norton Clipper Máme 20 let zkušeností

O společnosti NORTON Clipper


  

Společnost NORTON byla založena ve Worcesteru ve statě Massachusetts v roce 1885. Od té doby rozšířil NORTON celosvětově své působení a v současné době je největším a inovačně nejpřínosnějším výrobcem brusiva na světě, s výrobními závody a prodejními organizacemi na každém kontinentě.

 


NORTON je jediným výrobcem brusiva zaměřeným na všechny tři hlavni obory brusiva: pojené brusivo, brusivo na podložce a diamantové nástroje.

 


NORTON je součástí skupiny Saint-Gobain, jedné z největších produkčních společností světa.
 

 

NORTON založil svoji evropskou výrobu diamantového nářadí v Lucemburku v roce 1963.
CLIPPER zahrnuje i nabídku stavebních strojů včetně stolových kamenických pil, řezačů spár, hladiček betonu, podlahových brusek, vrtacích souprav a obkladačských pil. NORTON nabízí spotřební diamantové nářadí včetně laserem svařovaných diamantových kotoučů a jádrových vrtáků.

 

 

Začátkem osmdesátých let pronikl NORTON do stavebního průmyslu se svojí revoluční technologií laserového svařování diamantových segmentů. Zavedením těchto nových výrobních procesů významně stoupla bezpečnost a větší využitelnost diamantového nářadí.
 

 

S intenzivními investicemi do výzkumu a vývoje dosahuje NORTON postupně takových technických parametrů svých výrobků, které je staví do předních pozic na trhu.

Diamantové nářadí NORTON řeže rychleji a vydrží déle než konkurenční výrobky.