Máme 25 let zkušeností

O společnosti


Společnost NORTON byla založena ve Worcesteru ve statě Massachusetts v roce 1885. Od té doby rozšířil
NORTON celosvětově své působení a v současné době je největším a inovačně nejpřínosnějším výrobcem brusiva na světě, s výrobními závody a prodejními organizacemi na každém kontinentě.

 

 

Společnost NORTON je jediným výrobcem brusiva zaměřeným na všechny tři hlavni obory brusiva: pojené brusivo, brusivo na podložce a diamantové nástroje.

 

 

Značka NORTON je součástí skupiny Saint-Gobain, jedné z největších produkčních společností světa.
 

 

Společnost NORTON založila svoji evropskou výrobu diamantového nářadí v Lucemburku v roce 1963.
Značka CLIPPER zahrnuje i nabídku stavebních strojů včetně stolových kamenických pil, řezačů spár, hladiček betonu, podlahových brusek, vrtacích souprav a obkladačských pil. NORTON nabízí spotřební diamantové nářadí včetně laserem svařovaných diamantových kotoučů a jádrových vrtáků.

 

 

Začátkem osmdesátých let pronikl NORTON do stavebního průmyslu se svojí revoluční technologií laserového svařování diamantových segmentů. Zavedením těchto nových výrobních procesů významně stoupla bezpečnost a větší využitelnost diamantových nástrojů.
  

 

S intenzivními investicemi do výzkumu a vývoje dosahuje NORTON postupně takových technických parametrů svých výrobků, které je staví do předních pozic na trhu. Diamantové nářadí NORTON řeže rychleji a vydrží déle než konkurenční výrobky.