Přerovská 68, 779 00 Olomouc 585 316 220 info@manek.cz
Hviezdoslavova 41, 627 00 Brno-Slatina 776 195 303 infobrno@manek.cz
CZ
Zobrazit menu
Zobrazit sortiment
Norton Clipper Máme 20 let zkušeností
Odborné články

Diamantové kotouče: jak vybrat ten správný?

Diamantové kotouče uplatníte při řezání tvrdých stavebních materiálů, jako jsou např. betonové výrobky, armovaný beton, asfalt, obklady, zámkové dlažby, sklo, keramika atp. Každý kotouč má však jiné vlastnosti a hodí se pro řezání jiného materiálu. V tomto článku poradíme, jak se v nabídce výrobců zorientovat.

Jak správně používat diamantové kotouče?

Efektivita řezání, tedy rychlost a přesnost řezu, trvanlivost kotouče a pořizovací cena jsou základní body, které jsou při řezání důležité, ať už řežete s úhlovou bruskou, řezačem spár či třeba s kamenickou pilou. Připravili jsme pro vás tipy, jak diamantové kotouče používat správně, aby vám vydržely co nejdéle

Jak prodloužit životnost diamantových kotoučů?

Kvalitní diamantový kotouč vás vyjde na několik tisíc korun, proto byste s ním měli pracovat tak, aby vám vydržel co možná nejdéle. Všechno začíná správným výběrem, pokračuje respektováním řezaného materiálu a končí skladováním.

Na co dbát při koupi obkladačské pily?

Obkladačské pily využijete při řezání obkladů, dlažeb nebo skla, kdy je nutné provádět hladké a čisté řezy bez rozlámaných okrajů. Dle čeho je vybírat?

Na co si dát pozor při koupi stolové pily?

K provádění precizně rovných a esteticky čistých řezů budete potřebovat stolovou pilu. Jednotlivé typy se od sebe liší velikostí, hmotností, počtem otáček, maximálním průměrem kotouče či maximální hloubkou řezu. Jak se v nabídce výrobců co nejrychleji zorientovat?

Na co se soustředit při výběru řezače spár?

Pohodlné a bezpečné řezání, minimální prašnost a spolehlivý provoz bez častých závad. To jsou vlastnosti, které od nového řezače spár očekáváme. Jak vybrat ten správný stroj, aby nás při řezání asfaltových a betonových povrchů nic nepřekvapilo?

NORTON Clipper představil pásovou pilu. Je lepší než bloková?

Profesionální stavebníci, kteří k řezání zdících bloků používají blokové pily NORTON Clipper, mají po představení pásové pily CB 511 velké dilema. Bude lepší zůstat u blokových pil, nebo raději investovat do koupě pásové pily? Odpovědět na tuto otázku se pokusíme v následujících řádcích.